Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

Bo is 5 years younger than his sister. The sum of their ages is 19 what are their ages?
Nick's parents told him that he did a "good job" for everything, even when his performance was mediocre or poor. Nick's college sociology teacher gave him a C+
Bears will eat just about anything: berries, fungi, salmon, insects, and much more. Bears are herbivores O carnivores omnivores
Rather than holding formal meetings in the board room, Kevin prefers meeting with his group over lunch at a restaurant. He feels that his group opens up more du
signs that a person is offering trustworthy information
Assessment timer and count Assessment items Item 4 Read the excerpt from Johnson's remarks at Gettysburg: It is empty to plead that the solution to the dilemmas
“I” before “e” rule? Meaning
Question 3 OT IU 2 Points By studying the historical context of a story, you can better understand: O A. the interests and fears of the intended audience. O B.
A lawyer can argue a case in court for one hour and make $300. She could alternatively use that hour of time to type a legal brief in her office. What is the op
a mixture of concrete is made up of sand and cement in a ratio of 5 : 3, How many cubic feet of each are needed to make 160 cubic feet of concrete mix