ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Convert the population of Texas to Scientific notation. There are 28,000,000 people living in Texas.
Please help! will mark brainliest i need an explanation to each road,a,b,c. ​
What is the largest known number called?
Any gîrls here free to talk
100 POINTS 6 different answers needed, and a chart filled out I'll work on it on my own, but I do need some help and it would also be nice to compare my answe
what is 50+60 i need help
In 1860 the small towns became a city. true or false
Any gîrls here free to talk
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
HELP ASAP ELA POEM!!!!! I will give brainlist the the first person!!! Write your own poem imitating Mary Oliver poem called "the wild geese" by following this f