anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

You need to fertilize 0.35 acres of land. The fertilizer is spread by the square yard. How many square yards of land do you have to fertilize? A) 106 square yar
Marco Polo was known for his extensive travel through-out ________ as described in his books about his travels. A. England B. Russia C. North America D. Chi
What is 77/8 as a mixed number not simplified
In the execution phase of a project's life cycle, activities are guided by decisions that were made in the __________ phase.
I need help with question #2 but #1 goes with question 2.
__________ is the source error that can be avoided by locating questions sensitive to bias and changing or dropping them. A. Response set B. Deliberate bias C.
Suppose the government sets a rent price for apartments. The price is below the equilibrium price. This situation describes a _____. price floor price ceiling
Where do people perform an annual ritual involving dance and masks made of mud to honor their word for god
How is the nucleus of an atom split?
What is the value of 8 squared? A. 16 B. 64 C. 82 D. 512