angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

AP Wrld History Write a one-paragraph response to the question in the first person (you are writing a travel journal) Thanks! I will mark brainliest for first a
Why is the sky blue? (explain)
Decrease £180 by 12.5%
has anyone done this??? i really need help
Katrina has 8 angelfish in her aquarium. She also has g goldfish. Which expression represents the total number of fish Katrina has in her aquarium?
three angles of a quadrilateral are 72⁰,45⁰ and 113⁰ calculate the fourth angle​
PLZ HELP ITS DUE TODAY!!!!!!!
distribute -3(4x-5) ​
2. How do cells build a variety of structures to function in the cell?
Why does love have a feeling?