tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the river traveling through the city of Italy
Why did the study of law flourish at this time? a. it could resolve disputes between king, subjects, church, nobles, commoners, merchants, and so on. b. rom
Context clues should always replace use of the dictionary
The ratio of girls to boys in class is 9 to 7 and there are 80 students in the class. how many girls are in the class?
IM ALMOST DONE. I NEED HELP PLEASE!! Find the indicated limit, if it exists. limit of f of x as x approaches 2 where f of x equals x plus 3 when x is less than
Please help ASAP :)
Geometry math question
Geometry math question
plzzz help 25 points given line EA and line EC are common external tangents of circle G and circle B, line DC=44, line GF= 7, line EG=25 What is the measuremen
Geometry math question