kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

5.815 + 6.021 as a mixed number
what is 15.70796327 rounded to 1 decimal point?
what is the equation of a line in slope-intercept form with a slope of -3/4 and a y-intercept of -2
Convert 35kg to its equivalent in g using dimensional analysis
I need help writing a 5 paragraph persuasive essay. The topic is: Agree/Disagree, stories with Suprise endings using situational irony is the best. I agree, but
Sam evaluated the expression x2y for x = 7 and y = 9. He got a value of 49. Which of the following statements is correct
If the diameter of a circle is half of a yard, then its radius is how many inches?
What is the function of the bumpy pads on a Tasmanian devil paws
What numbers add up to -5 and multiply to get -90
What factors add to get -18 and multiply to get 75?