amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

There are 34 adults and children13 on tour how much money will the group save by visiting the main deck of the observation tower instead of the top deck explain
Why is an angioplasty an incorrect treatment for an aneurysm?
Which animal could a bulldog mate with to produce offspring? A. sheepdog B. beaver C. raccoon D. tabby cat
Complete the well-know saying: __________ blot ___________ copybook! ______________ not over till ___________ over.
The carbon footprint of an activity is used to assess environmental pollution. What does it measure?
in a walk for charity, you walk at a rate of 100 meters per minute. how long does it take to walk 2 kilometers?
the strongest evidence for evolution from a common ancestor is
Which statement best describes the relationship between proteins and nucleic acids? Proteins read the instructions that are contained in nucleic acids. Nucleic
Lack of a clear plan for succession negatively impacted which West African empire? Hutu Mali Ghana Songhai
Which was a weakness of the Articles of Confederation? A. The central government had too much power over people's lives. B. The state governments lost most of t