BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Jason ate 1/2 of a whole pizza. The next day, he shared the remaining pizza between himself and 2 friends. What fraction of the original pizza did each of them
The price of a cd was decreased by 20% to £7.68. What was the price before the decrease?
PLEASE ANSWER FAST! 30 POINTS AND WILL MARK BRAINLIEST! How can these forelimbs explain how life changes over time? A. The illustrations show the vestigial stru
I am offering 15pts and brainliest answer! I only need 3-4 sentences What is the cost of accepting evidence at face value?
(3m − 2n) and (4m − n)
Please help me with this
Choose a landmark that was built in the last 250 years, such as Mount Rushmore, the Eiffel Tower, or the Statue of Liberty. How does this landmark represent our
Two more than the quotient of a number 9 is 8
how was the Harlem renaissance a turning point for U.S. society?​
Why should historians make sound generalizations rather than oversimplifications when analyzing sources