jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Three different bird species all live in the same trees in an area, but competition between the birds rarely occurs. Which of the following is likely an explan
A certain blue light has a frequency of 6.91x 1014 Hz. What is the wavelength of the light? Explain.
PIz help- Choose one plant which sexually reproduces. Compare and contrast characteristics of the plant with a variation of the same plant.
Help pls I’m just writing something
A skateboarder increases her velocity from 2.0 m/s to 10.0 m/s in 3.0 seconds. What is the skateboarder’s acceleration?
How are Plant cells and Animal cells alike?
Based on Greek values and the story so far, which statement provides additional support for a prediction that Antinous will die? Antinous wants to have pride, g
Something extremely strange ________ yesterday while we were out jogging.
What is one reason cultures develop unique characteristics
James has a 34-foot ladder leaning against the side of his house. If the bottom of the ladder is 16 feet away from his house, how many feet above the ground doe