centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Match each excerpt to the rhetorical device it uses. satire rhetorical questions repetition we choose to go to the moon. we choose to go to the moon in this dec
_____ helps us understand the different ways that children think differently from adults.
pls help best u canWhat is the range of possible sizes for side x?
What should an effective small business professional demonstrate in fulfilling their role?
Build Your Math Skills 2C, Round decimals to the nearest hundredth (0.01): 2.364
Hazing has been reported all across america. What percentage of students say they have witnessed hazing and did not report it?.
Which of the following statements about eyewitness testimony is false? O The testimony is not based on specialized knowledge. The testimony can't serve as evide
A food contains 1.1 grams carbohydrates, 13 grams protein, and 11 grams fats. how many calories does the food provide?
Which of the following is true of an Islamic diet? There are no restrictions Alcohol is prohibited Fish is prohibited Pork is the main source of protein
The term _____refers to the process of destroying or removing all viable microorganisms including even the hardiest structures, such as endospores.