Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

The "RE" on memos or in the subject of e-mails always stands for "reply." True False
Read the following excerpt from Gary Soto’s story "Like Mexicans." My grandmother gave me bad advice and good advice when I was in my early teens. For the bad a
In what ways would the Scientific Revolution NOT be considered revolutionary.
tiffany pays $40 for 160 minutes of talk time on her cell phone .how many ounces of hamburgur are in each meat patty?
do both lemurs and humans have the trait listed at point d
At the halftime show, a marching band marched in formation. The lead drummer started at a point with coordinates (-2,-5) and moved three steps up and one step r
What happened in the Democratic Republic of Congo shortly after the Belgian Congo received independence from European rule? A. The country formed an alliance wi
How do you solve this equation ? 5 + 1 x 10
How many valence electrons does a carbon atom have? two four six
Simplify the expression. 7(x+y)-7x