BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Describe a situation in which you have had to make an economic choice in an attempt to balance your wants with limited means
Here are the prices for 8 different MP3 players. Find the standard deviation. $195 $358 $201 $276 $161 $301 $387 $128
What is the solution of 5a + 12 < 2 and 5a - 12 < 3?
Political reforms made during the __________ Era of the early 1900s this time included development of party primaries and women’s suffrage.
13°38'35" to decimal degrees
At an amusement park, an average of 7,500 people visit each month. In October, there was a 20% increase in the number of people who visited.At an amusement park
2x + y = 3 −2y = 14 − 6x in slope-intercept form.
Describe the changes in the field of view and the amount of available light when going from low to high power using the compound microscope
Which of the following government agencies determines how much money is in the economy?
all the events that are consequences of a turning point in the narrative represent which part of plot? Rising action Denouement Conclusion Exposition