gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

What type of compression uses an algorithm that allows viewing the graphics file without losing any portion of the data
i need help asap. rn ​
If the lymph system did not do its job, what would be one of the consequences?
The fibrous protein that gives skin its flexibility and helps skin regain its shape after being expanded is:
How are all courts expect the us Supreme Court established
animales muy sencillos cojmcuerpo bando a Anelidos b Artropodos c nidarios d Equinodermos​
Being thus passed the vast ocean, and a sea of troubles before in their preparation (as may be remembered by that which went before), they had now no friends to
Because the cells of skeletal muscle are relatively large and cylindrical in shape, they are also known as
An ice cream cone is 4 in across and 6 in deep. A scoop of ice cream with a diameter of 4 inches is placed on top. If the ice cream completely melts, how much i
True or false, The atomic number of an element is a whole number that decreases as you read across each row of the periodic table from left to right.