jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

What is the greatest use of groundwater?
What do you think that astronomers mean when they use the term observable universe? (Hint: Thi.nk of the time it takes for light from very distant objects to re
What is Newtons 2nd law of motion?
One of the ways in which American companies compete on a global level is by
Because Canada is a Constitutional Monarchy, its symbolic head of state is
Help quick! If X= -3 What is: 2 X + X = ( what is X cubed add X)
PLEASE HELP ME! Is the sentence compound, or is it simple with a compound verb? The happy children swam and splashed in the shallow pool for two hours. A
Which of these sentences has a compound object? A. Frank biked to the train station and then rode the train to work. B. Luke and Shannon met at the library a
Which of the following is a factor that determines the composition of magma? A. Color B. Viscosity C. Texture D. Elasticity
After the Germans were stopped at the first battle of the?