fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

What are the effect caused due to conflict ?
to Separate camphor from sand we use_______process.​
A teacher is selecting students to be team captains for a class game. Each student in the class has their name on a Popsicle stick. The teacher selects three Po
Look through your local newspaper or view a news article online. List at least three ways the publisher or advertisers are trying to direct your thoughts or per
Look at the image for the question.
calculate the values of p,q,r and s for each of the following if the two given matrices are the same matrix​
After he compared 158 governments to find the best one, ____ wrote the book Politics. a. Plato c. Thucydides b. Aristotle d. Herodotus BBBBB
. If/ he/ like/ spicy food/ might/ add more pepper
sketch the graph of the equation: y=x, y=-x,
Read the passage. To Waken an Old Lady by William Carlos Williams Old age is a flight of small cheeping birds skimming bare trees above a snow glaze. Gaining an