shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

If the cost of a dozen pencil is ₹ 159.48, what will be the cost of 24 such pencil?​
HelppppWhat elements of support does the author rely on to achieve credibility ​
Chains of amino acids are known as
Prism M is a dilation of Prism N. The height of Prism M is 4 3/4 ft, and the volume of Prism M is 68 2/5 ft³. The height of Prism N is 2 3/8 ft. What is the vol
Could you give major reasons why smoking should be illegal in public places and give smaller facts to support it (I only need one major reason and 3 smaller fac
The question is in the screenshot!
Joe spins a spinner with a 1, 2, 3, and 4. He also flips a coin with heads and tails. what is the probability of Joe spinning a 1 and landing on heads?
i need help cause is due at 11:59 est
When going 70 mph, it takes how many feet to stop, including reaction time
Put the expressions in order from least to greatest.