Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

On a summer day, you take a road trip through Death Valley, California, in an antique car. You start out at a temperature of 21°C, but the temperature in Death
starting fitness level is known as__________. starting point beginning level baseline entry level
which best identifies the preposition and the object of the preposition in the sentence. a great big praying mantis climbed through the window a. preposition, a
how do I identify sample, independent and dependent variables?
The Polygons below are similar. Find the value of z. A. 4.5 B. 7.5 C. 12 D. 16
one of the reasons for studying history is that it tells who we are and where we have been. a. true b. false
What was the reason for the Constitutional Convention? To address the weaknesses in the Articles of Confederation To debate whether or not to secede from Brit
what is anne frank’s basic belief and perspective about the world?
elevated levels of ________ in the blood increase the risk of artery and heart diseases.
Why do speakers emphasize particular words and phrases? A. To make the language is more memorable B. To remind the audience of the theme C. To make a claim seem