Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

Write balanced equations and expressions for ksp for the dissolution of each of the following ionic compounds. Write a balanced equation for the dissolution of
The volumes of two similar solids have an 125 : 216 ratio. What is the ratio of their side lengths
The price of a used car that Billy is buying is $5,000. If he has to pay 8% in taxes, how much will be have to pay for the car including taxes?
An interest group isA. A person voters choose to speak and act for their fellow citizens in government.B. The various means of mass communication as a whole gro
Dont undersrand this at allll...
A chemical engineer must calculate the maximum safe operating temperature of a high-pressure gas reaction vessel. The vessel is a stainless-steel cylinder that
Which of the following notes is G?
The average speed of a car that travels 100 miles in 4 hours is
The peripheral nervous system includes the ________ nervous system.a. autonomicb. centralc. motord. sensory
According to freud, the conflicts that arise during the oedipus conflict are pushed out of awareness by the use of a defense mechanism called