Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

Explain the process of photosynthesis and it's importance to the plant
what one result did the commonwealth and the industrial revolution produce
Answer 1 through 6 thank you
When using a motivated sequence organizational style, the V in ANSVA refers to the variety in your speech. Please select the best answer from the choices pro
Art is often controversial because _____
what is the least number that has 4 odd factors that are all the same
The area of a rectangular wall of a barn is 108 square feet. Its length is 12 feet longer than the width. Find the length and width of the wall of the barn.
A role model, like a popular public figure, that smokes could increase an individual's desire to use tobacco. Please select the best answer from the choices pro
how to identify the bases and faces of each figure then name the figure
Members of the Supreme Court are appointed for____? a. 2years b. 4years c. 8years d. life