Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

A story using french language
19 POINTS!!! How did The Prince influence European rulers?A. It convinced many rulers that people have a natural right to self-government. B. It made
Solve. x __ 2 = 7 ---------------------------------------- PLEASE HELP!
16 POINTS!!!!!! Which statement about the artist Michelangelo is not correct? A. He was moody and short tempered and once had his nose broken in a fig
which do you think would be warmer on a winter day when there is no wind a thick forest or a grassy field? explain your answer
Are 55:100 and 66:120 equal
To make this equation true we need parentheses 15 + 3 ÷ 3 = 6 A) nowhere B) around 3 ÷ 3 C) around 15 + 3 D) ar
Which was the first permanent English settlement in North America?
It took Marty 10 seconds to walk 15 feet. How fast was he walking in feet per second. Answer with supporting work
585 miles in 9 hours .