bmarshbhujel bmarshbhujel
  • 03-06-2021
  • Business
contestada

goods costing rs 10000 was sold at loss rs 2000
make journal entry​

Respuesta :

artplasfranc85 artplasfranc85
  • 03-06-2021

Answer:gongi

Explanation:gong

Answer Link

Otras preguntas

Specific gravity is the density of an object compared to water? true or false?
unit rate $7.95 for 5 pounds
Choose the sentence which contains an indirect object. A. They gave me a bonus. B. It is difficult to save money. C. I worked hard each day. D. I spent it
Why do you think Napoleon showed interest in even his youngest soldiers?
how do command or socialist benefit their citizens ?
which document most inspired the inclusion in the declaration of independence of the right of people to revolt against tyrannical government
the anti-federalist pushed for ?
After 30 baseball games, A Rod had 25 hits . If after 100 games he had 80 hits, what is the average hits per baseball game.
i need help with math my question is i hope this question doesnt get deleted so my question is which of the following numbers is divisible by 5
Explain how John Brown's raid affected the slavery debate.