zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Which factor is listed as a common reason for not exercising? boredom competitiveness financial means ignorance
3. Explain how sectionalism played an important role in party politics during at least one period of American history.
Hi there, can someone help me with this question? If you get the question right your get the "brainiest answer"
Notebooks cost $1.20 each this weekend they will be on sale for $.80 what percentage is the sale
what is ecology..........​
It's Saturday night; you are planning to go to a friend's house to hang out. Before you leave, you have a heated argument with your parents about when to be hom
simplify by dividing 3/5 ÷ -4/9 1. -27/20 2. 27/20 3. -12/45 4. 12/45
Caro estimates that the variable costs in the Maintenance Department total $11,000, and in the Cafeteria variable costs total $17,000. Avoidable fixed costs in
Pyridine is a weak base that is used in the manufacture of pesticides and plastic resins. It is also a component of cigarette smoke. Pyridine ionizes in water a
A small social network contains seven people who are network friends with six other people in the network, one person who is network friends with five other peo