anitachitolo
anitachitolo
04-08-2021
Mathematics
contestada
(81/16)1/4 +(81/16)0
Respuesta :
yokattadesulol
yokattadesulol
04-08-2021
Answer:
should be 0.28125
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Factory Overhead Cost Budget Budget that estimates the cost for each item of factory overhead needed to support budgeted production. Sweet Tooth Candy Company b
When an electric current passes through two resistors with resistance r and s, connected in parallel, the combined resistance, R, can be calculated from the equ
What is the value of x ? A. 5 B. 22 C. 38 D. 42
A bus arrives every 10 minutes at a bus stop. It is assumed that the waiting time for a particular individual is a random variable with a continuous uniform dis
Latoya needs to buy some pencils. Brand A has a pack of 24 pencils for $4.48. Brand B has a pack of 36 pencils for $6.24. Find the unit price for each brand. Th
If a transmitter uses a signal power of 2 Watts that can be reliably received within a distance of up to 3miles, what is the lowest amount of signal power that
1. En Colombia, el conocimiento de las cualidades curativas de las plantas medicinales ha sido transmitido por ____. organizaciones ecologistas curanderos y cha
A 6 kg block initially at rest is pulled to East along a horizontal surface with coefficient of kinetic friction μk=0.15 by a constant horizontal force of 12 N.
Mike is considering for the part time painters he would operate as an independent painter but the kobs would be given to him by the company in the company adve
A weekend at the beach bag hotel in Florida includes two nights and four meals for 195. A week includes seven nights and ten meals for $650. How much does a nig