justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Wolanski Corporation has provided the following data for its most recent year of operations: Selling price per unit $ 48 Manufacturing costs: Variable manufactu
Can anyone help me with problems 18-22?
Am nevoie de un rezumat la Balta Alba de Vasile Alecsandri pana la ora 13:40,dar sa fie făcut de voi, nu luat după net, va rog mult! ​
If the company were to issue an annual zero-coupon bond with a maturity of 2 years and par value of $1,000, what would be the arbitrage-free price of that bond?
What is one way the executive branch checks the power of the judicial branch?A. the president can propose new laws to Congress B. the vice president breaks ties
I will mark brainlist if correct so do your best
helpppp its scienceee
Work out p if r =3 and t=4 P=2r+3t
Find x so that a is parallel to b. state the converse used​
Fill in the blank please