Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Decide whether the following quote could be stated by a chloroplast, mitochondria, or both: 'The Krebs cycle occurs in me.' A. chloroplast B. mitochondria
Angle F has what measurement according to the protractor? A. 40° B. 120° C. 60°
In 2015, many unskilled workers in the united states earned the federal minimum wage of $7.25 per hour. by contrast, average earnings in 2015 were about $23 per
What is definition of inference
A boy flies a kite with the string at a 30∘ angle to the horizontal. The tension in the string is 4.5 N. How much work does the string do on the boy if the boy
what are some good essay topics?
A right triangle has a hypotenuse of length 10 and a leg of length 7. what is the area of the triangle
Hideki found the solution for the equation below to be r = 66. 6(5 + r) = 96 What mistake did Hideki make in solving the equation? What is the correct soluti
WIL AWARD BRAINLIEST The _____ is the amount of time that the camera lets light in to create the photograph. Aperture Sensor time Shutter speed Power r
A male turkey that imprinted onto a human at hatching is transferred as an older juvenile to a flock of "normal" turkeys. when this turkey reaches sexual maturi