jackiew2298 jackiew2298
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

At a school bookstore, a ballpoint pen costs $0.28 and a notepad costs $0.23. What could you buy and to spend exactly $0.74?

Respuesta :

jameekanophia
jameekanophia jameekanophia
  • 02-09-2021
u could buy two notebooks and one ballpoint pen
Answer Link

Otras preguntas

Which is the primary nutrient we get from fruits and vegetables? fats proteins vitamins
What does K=3mh+3;h simplify to
In case of an emergency requiring you to exit your building, you should be familiar with your job site’s _______.
someone please help me solve this sheet
in which direction would the graph of y=|x + 5|-1 open a. up b.down c. left d. right
What is the lcm of 24 and 9?
A toy jeep is 12 1/2 inches long, while the actual jeep measures 18 3/4 feet long. What is the value of the ratio of the length of the toy jeep to the length of
Which excerpts are examples of persuasive or argumentative text?excerpt 1Early that morning, a young, blue-eyed detective in a beige coat stood in the open door
If a number ends in a 5 does it round up or down
what are two words that describe the tone in i know why the caged bird sings