jonesjune773
jonesjune773 jonesjune773
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Madi is going to the gym, she only has $53.27 with her. It is $15 per hour, she works out for 3 hours, she bought a snack bar for $2.57, how much money did she spend?

Respuesta :

yeetyeet1136
yeetyeet1136 yeetyeet1136
  • 01-10-2021

Answer:

47.57

Step-by-step explanation:

15x3=45

2.57+45=47.57

Answer Link

Otras preguntas

If 15 baseballs cost $9 how much would 30 cost
Suppose the graph of a cubic polynomial function has the same zeroes and passes through the coordinate (0, -5). Describe the steps for writing the equation of t
Email Etiquette: Do not use emoticons or emojis (for introductory emails Poss e Reasons
can someone help me with this question please?
A bird's nest is 12 feet above the ground. A mole's den is 12 inches below the ground. What is the difference in height of these two positions?
what are the solutions of 4x^2-8x+5=0 A. x=2+i/2 or x=2-i/2. B. x=1+i/2 or x=1-i/2 C
Hi there can you help me please and thx i will mark you brainiliest and please I need this tomorrow before 5:00 pm and thank you very muchFor each of the follow
I need the answer I'm confused​
How does the electromagnetic spectrum relate to a grouping of stars based on color?(need this quickly!)
im bo-red 423+4213=??