lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Evelyn has a summer babysitting job that pays $12 per hour. She wants to know how many hours she has to babysit to afford a new bike. The bike she wants costs $
ANSWER ASAP I GIVE BIG BRAIN; Which table represents a linear funcion?
help Lighting is especially important when taking pictures of people. What is the difference between side lighting and backlighting? Describe a time in your pho
help with homework please! due in 10 mins question in attachment
What may be inferred by an "out of place" fossil? It was transported to an unnatural environment. It died from natural causes in its expected environment. It wa
In Rilke's "The Swan," the water that the swan enters is a symbol for _____. beauty death heaven man
Zombies invaded the town active or passive
What was the central message of the roosevelt corollary?.
Solve for C⁰... photo above​
Write down the gradient of the line with equation y = 5X-8