jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

SOMEONE PLEASE ANSWER ASAP FOR BRAINLIEST!!!!! Max recorded the heights of 500 male humans. He found that the heights were normally distributed around a mean of
how did Lincoln die?
define culinary is 4-5 sentences
Kayaks rent for $35 per day. Which expression can you use to find the cost in dollars of renting 3 kayaks for a day?
how would you describe a person at the midpoint of the health continuum? a. extremely ill b. perfectly well c. neither ill nor perfectly well d. unable to move
Why there is no inductive reactance in dc circuits
Review the territory. All land from the Bighorn Mountains down to South Dakota Territory. What happened to this territory as a result of the Treaty of Fort Lara
Is the figure congruent? Yes or No?
Complex Numbers Multiply √-4 * √-25 And show all intermediate steps. Alternative notation is sqrt(-4) * sqrt(-25).
∆RED ≅ ∆_______ By rule _________Will Give Brainiest if Possible