aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

If arc SQ = 92° and arc QR = 86°, what is the measure of ∠RPS?
There are 15 fewer than three times as many marching band members as there are color guard members. There are 105 members of the marching band. How many members
What was Caiaphas punished for
HELP PLEASE ASAP MATH!!!!!
Rewrite 0.62 as a fraction in lowest terms. 62/100 31/50 10/62 or 5/31
Will give brainliest answer
Does the hypothesis of linguistic means relativity that we are prisoners of language?
Gabriel is an environmentalist with very strong beliefs about who should pay for environmental cleanup. what is most likely to be gabriel's view?
3x+3y=27 3x-3y= -11 using elimination
with the correct punctuation,which of the following would be a qustion?