AlyMarlen AlyMarlen
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

A dozen tomatoes cost 1.56. how many does one tomatoes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-01-2017
You divide 12 by 1.56 because a dozen is 12 of something. This gives you about 8 cents per
Answer Link
dylanlorton
dylanlorton dylanlorton
  • 02-01-2017
1.56/12=0.13........................................

Answer Link

Otras preguntas

Find y. A. √2/2 B. 4 C. √6/2 D. √2
Reduce the following fraction to lowest terms: 8/14
Compared to a competitive labor market workers participating in an inclusive union will enjoy:_________.A. Higher wages and more workers employed.B. Higher wage
Calculate gross profit ratio and cost of goods sold Refer to the consolidated statements of earnings in the Campbell Soup Company annual report in the appendix.
How many envelopes does Jane address in a day? Jane addresses twice as many envelopes as Louis in the same amount of time. Together, they address 450 envelopes
1. Why are the weapons stored out of reach? From the odyssey
Can you fix grammar (if have) for these sentences?- Does your report on the animals of western Africa discuss the potto, a small, slow-moving animal that spends
What is the equivalent of 27/5 in decimal form?
summary of adventures of tom sawyer in 100 words​
what is the perimeter of the rhombus ?