pakiela2013 pakiela2013
  • 01-11-2021
  • English
contestada

57. "Shall we start the lesson", the teacher asked. change this to reported speech
​

Respuesta :

ItzFeelBeat
ItzFeelBeat ItzFeelBeat
  • 01-11-2021

[tex]\huge\fbox\orange{A} \huge\fbox\red{N}\huge\fbox\blue{S}\huge\fbox\green{W}\huge\fbox\gray{E}\huge\fbox\purple{R}[/tex]

The teacher asked if we should start the lesson.

[tex]\huge\underline\mathtt\colorbox{cyan}{Brainliest? }[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

9x²+12xy+4y²???PLEASE HURRY 15 POINTS~
need help i will mark brainliest for the first and best answer ​
Which of the following pairs are ANALOGOUS? a bird's wing and a whale's flipper a cat's forelimb and a human's arm a human's arm and a bird's wing a bird's wing
Write a while loop that prints user_num divided by 2 until user_num is less than 1. The value of user_num changes inside of the loop. Sample output for the give
f the Vice President and a majority of __________ members agree that the President is incapacitated, then the President can be relieved of all powers and duties
find the mean of given data 32,41,28,54,35,26,23,33,38,40.​
Finish this "Dear Darla, I ____ ____ _______ guts, you make me _____, you are the ____ _______ my ____ Love ________"
HELP ASAP Store A sells 5 bagels for $2.05. Store B sells 3 bagels for $1.35. How do the unit rates compare? A. The bagels at Store A are $0.04 more expensive
20 points and brainlest. Using the diagram below, identify the ONLY portion of the nucleotide that is not the same in every piece of DNA. (phosphate, sugar, or
If 945 kg of wheat is packed in 9 bags how much in each bag