rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

During the Hoover administration, several economic warning signs appeared. Can you name them?
During which process is water produced? A: alcohol fermentation B: acetyl CoA formation C: electron transport chain D: citric acid cycle
Which of the following pulmonary term correlates with the definition: bronchospasm of the bronchial walls? a. Wheezes b. Rhonchi c. Stridor d. Pleural Rub
In a proton linear accelerator, a 8.6 mA proton current hits a target. a. How many protons hit the target each second? b. What is the energy delivered to th
Estimate the percent equal to 7/22.
Please help me. Which statement explains how the sharecropping system kept emancipated slaves tied to the plantation land they had worked before the Civil War?
A train is moving at 35 m/s to the east. it speeds up to 42 m/s east over the course of 40 seconds. what was trains acceleration
—Twenty-fourth Amendment What was the effect of this amendment? It stopped states from preventing former slaves and poor people from voting. It stopped any stat
Giants and dwarfs are believed to be _________stars (Old or Young).
Correct french translation? La plupart de mes expériences impliquant la culture française ont été principalement effectuée à l'école. Ma première expérience ave