yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve 247 divided by 10 to the 3rd power + 247 divided by 10 to the third power
reily adds 45.3 and 3.21.should his sum be greater than or less than 48?Tell how you know.
Why did the British army March on Lexington and concord?
Tammy has a rope that is 17.549 long..What is 17.549 rounded to the nearest hundredths...Pls answer this..Thank you...
what discoveries brought an end to the stone ages
Which of the following figures was not a major leader of a Latin American independence movement? A. Francisco de Miranda B. Ignatius of Loyola C. Father Hida
Could a mixture be made up of only elements ?
What is equivalent to the ratio 5/13
summarize at least three events that happened in the fable the city mouse and the country mouse
Which term describes the system of continuous water movement on and in the earth? a. precipitation cycle b. erosion cycle c. hydrologic cycle d. vapor cycle