Kittyhacker14
Kittyhacker14 Kittyhacker14
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Question 14 (1 point)
Saved
Is the following a fixed or a variable expense?

Grocery

Question 14 options:

A) Fixed Expense
B) Variable Expense

Respuesta :

Enzo42
Enzo42 Enzo42
  • 02-11-2021

Answer:

B) Variable Expense

Step-by-step explanation:

Because

Answer Link
ahmedsherif1040 ahmedsherif1040
  • 02-11-2021
Variable expense and it’s the right answer just trust me
Answer Link

Otras preguntas

Pls help soooo I don’t get a C in French class .
nosotros / a mi abuela / enviar (to send) regalos / para su cumpleaños (birthday) tú / nunca / prestar / a mí / dinero mi madre / preparar / a nosotros / una ce
The Doppler effect is the change in of a wave due to the motion of the source and/or receiver.
can i get help please​
The _____ River runs south to north through Egypt and Sudan. A. Indus B. Danube C. Amazon D. Nile
A 3-pound bag of sugar costs $9.12. What is the price per ounce
Nonfiction aims to instruct and inform
Cuantos días tiene el año?
Which three-dimensional figure is formed by the rotation given? PLeaseee help 12p!!
a house bought for $110000 and sold for $180000 in profit percentage​