joiarmstrong20 joiarmstrong20
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

A produce stand sells roasted peanuts for $1.90 per pound what is the cost C of P pounds of peanuts

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 03-01-2017
C = 1.90P <=== ur equation
Answer Link

Otras preguntas

Why might a scientist studying water pollution work with percents less than one?
Should secret wiretapping be legal
What is the solution to the system of linear equations y-x=4 and y+2x=1?
how do landforms affect human life
First two lessons : £12.75 each lesson All other lessons : £20.00 Each lesson Leah has some lessons with Stan's driving school. The total cost of lessons is £30
Essay about the death penalty
A bus travels 20 km in 30 minutes. what is the average speed of the bus?
mary buys a reel of thread for sewing. There are 10 m of thread on the reel. she uses 210 cm. How much reel is left in cemtimeters
360 miles traveled on 12 gallons of gasoline
The nutrition facts label on a container of dry roasted cashews indicates there are 161 calories in 28 grams. You eat 9 cashews totaling 12 grams.