az24876
az24876 az24876
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Thompson wants to buy centerpieces to use at a party. It will cost $49 to have the centerpieces delivered plus $0.89 per centerpiece.

Respuesta :

holycrossrobert46
holycrossrobert46 holycrossrobert46
  • 02-11-2021

Answer:

how many centerpiecess

Answer Link

Otras preguntas

A line has this equation: -10x + y = -5 Write an equation for the parallel line that goes through (9, 1).
A large candle costs $5, and a small candle costs $3. What is the club’s profit?
Explain why the roots of a quadratic equation are complex if the value of the discriminant is less than 0.
Is the equation a linear function or nonlinear function?
Please help WILL MARK SMARTEST 17 PONITS!
the three importance of architecture​
A box of tangerines that weighs 5 pounds costs $4.25. What is the cost per pound?
PLEASE HELP ASAP!!!!! NEED DONE QUICKLY!!!!!!!!
Is the equation a linear function or nonlinear function?
10. Which of the following is NOT true of the nervous system? a. Consists of the brain, spinal cord, and neurons b. Controls the voluntary and involuntary actio