yylove880
yylove880 yylove880
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the market, grapes cost $0.85 per pound. Clarissa buys grapes and pays a total of $2.55. How many pounds of grapes does she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
2.55/.85=255/85=51/17=3

The answer is 3
Answer Link
Nicklebron2003
Nicklebron2003 Nicklebron2003
  • 04-01-2017
The awesome of this question is 3
Answer Link

Otras preguntas

Wendy jumped 9/10 meters and Judy jumped 10/9 meters. Draw a number line to model the distance of each girls long jump. Who jumped the shorter distance?
WHAT FEATURE DO ALL VOLCANOES SHARE? PLEASE LIST AT LEAST 3!!!
This is a Trigonometry Question.
Which government agency had a secret operation to undermine the black panthers?
What is H2O, I know its water, but whats the acronym.
what new deal program brought electricity to rural areas In the southeast
When Levittown, New York, a housing development, was first built in the late 1940s, the homes could be sold only to whites. What is this an example of? a. immig
How can you help to prevent muscle mass loss as you age? a. lift weights twice a week. b. you can't prevent muscle mass loss; it's inevitable as you get older
Help me on how to solve it
The sum of two numbers is 45 . the smaller number is 19 less than the larger number. what are the numbers?