tpetty374 tpetty374
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Haley bought 2.5 pounds of almonds for $16.20. How much did she pay per pound for the almonds?

Respuesta :

rsophiar20
rsophiar20 rsophiar20
  • 02-12-2021

Answer:

0.15432098765

Answer Link

Otras preguntas

Leo, Kush and Mai share some money in the ratio 3:5:8Kush receives £750 more than Leo.Calculate total amount of money that they shared.
The language used by the author in a story is called Imagery Diction Description
what is the efficiency of a lawn mower's engine when the heat input is 1,000 joules and the waste heat is 750 joules
1. All people, including rulers, are required to obey the law. 2. Binding documents are used to state laws and limitations. 3. A system of checks and balances p
Preparation is related to winning, as dedication is related to:      motivation     self confidence     performance     success     team
When the economy is experiencing an expansionan expansion automatic stabilizers will​ cause: a. transfer payments to decrease and tax revenues to decrease. b. t
Find the area of a parallelogram....
Why are jobs at food stands and restaurants good for college students?
Give one example when it might be important to know how much gravitational potential energy is stored by an object. Why is it important?
Convert to scientific notation. 1,860,000,000