faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

A piece of equipment was purchased by a company for $15,000 and Is assumed to have a salvage value of $5,000 in 5years. If it’s depreciated linearly from $15,00
What is the proper Scientific definition for mitochondria?
What happens to the water table when it rains? What happens to the water table in a drought
Summarize young adulthood in your own words based off the info
Drag each number to show whether or not it is a solution to the inequality shown. Inequality: 20≥5+3
PLEASE HELP ASAP!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find EF. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest tenth. EF =
Show step to solve 3(t+4)-2(2t+3)=-4
Explain how Juliet’s feelings evolve throughout her discussion with Romeo in Act 2 Scene 2.
Don't get this at all, could someone explain it?
please help what is the value of x