jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Britain, Australia, and France aided the United States in the war against Japan. a. True b. False
what is the solution set of the equation x/5 + x/2=14
Was Helen hunt Jackson a slave
discovery of streets arranged in a grid like pattern and a system of pipes for moving water in Harappa and Mohenjo-Daro suggest that these ancient river valley
An essay should always be serious and formal in tone because it is dealing with informational material that must be accurate and precise. a. True b. False
Two developments caused industrialization and the economy to grow during the Gilded Age
After a coup d’etat in Spain overthrew the government, Augustin de Iturbide proclaimed
The phrase "plagues of locusts" is a metaphor for a. risky schemes. b. terrible disasters. c. foreign attacks. d. political debates.
32 What is the overall charge of an ion that has 12 protons, 10 electrons, and 14 neutrons? (1) 2- (3) 4­ (2) 2+ (4) 4+
Jerry has a string of lights. Give a fraction that represents each point on the string compared to the whole.