sabeyhon3595 sabeyhon3595
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

=
1 pound=16 ounces}

Respuesta :

diannalamaria40
diannalamaria40 diannalamaria40
  • 03-12-2021

Answer:

1 pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how does using iodize salt help in preventing thyroid problem?
30% of a number is 120 what is 75% of the number A:90 B:300 C:27 D:48
How did the Civil War affect the Wild West?
Convert these answers to decimals: 1/2 1/3 1/4 1/5 1/10 1/20 1/100
In F. Scott Fitzgerald's “Winter Dreams,” which type of character is Judy Jones?
A package of 5 pairs of gloves costs $29.45. What is the unit price of a pair of gloves? is it $5.89per pair?
the utility bill for the Millers home was it in April with $132 42% of the bill was for gas and the rest for electricity how much does the Millers pay for gas a
Whats a good Hook sentence for the book the Crucible by Arthur Miller about mass hysteria?
amy has 72 Suites in a bag she keeps one fourth of them for herself and share the rest with their friends how many sweets will he get her friends
How much % of 97.99 is 83.30?