jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Locke’s belief in the social contract between a government and its people meant thatLocke’s belief in the social contract between a government and its people me
ILL MEDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Which polygon in the diagram cannot be mapped onto the others by similarity transformations? ABCDE PQRST KLMNO UVWXY FGHIJ
what contribution did Alexander the Great make to the Hellenistic civilization
All the donated computers were shared equally by 5 classrooms. Which expression represents the number of computers each classroom received?
Part of the process of cellular respiration is shown below. sugar + Substance 1 Substance 2 + water + energy What is the missing product in the process of cell
Find the slope of the line that contains the points named. K(c + d, c - d), L(c - d, c + d) a. -1 b. 1 c. 0
PLEASE HELP!!!!!!! I REALLY NEED HELP I WILL CHECK BRAINLIEST ANSWER SO ANSWER THIS!!!!!!!!!!!!!!! David is adding a design to a cabinet that requires a sector
Simplify: √(5&y^16 ) √(63/25) √(81y^3 )
Two examples of an insulator
which of the following is NOT an accurate description of world war ll? A it was the most widespread war in human history B it had the most advanced weapons in