switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Is a ziggurat still used today?
Need help! Over 300 languages are spoken in Africa, yet most Africans are able to communicate with each other. Why?
What causes some materials to have magnetic fields?
For every bag of trail mix the local Scout Guide troop sells, they earn $0.45. a. Write an expression to represent this situation. b. Sarah sold 52 bags of tra
What is the shark's strongest sense?
How to find out the surface area of a 3d prism given only with 0.5m height and 6m length
What did rich men wear in the 1600s?
A group of students observed the following tree while hiking a hilly area. What is the most likely cause for the angel of growth of this tree?
What did the Sumerians use to sign their names? A. a signet ring B. stamps and ink pads C. a thumbprint D. a cylinder seal
How to find out the surface area of a 3d prism given only with 0.5m height and 6m length