maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Which body of water lies on the western edge of the African continent? A. Mediterranean Sea B. Atlantic Ocean C. Red Sea D. Indian Ocean
One goal of the Marshall Plan was to (1 point) make Germany pay costs for all the destruction it had caused in Europe. send troops to help European countries fi
A total of 234 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. The number of student tickets sold was two times the nu
Where even the bullet holes have bullet holes is an example of an hyperbole, metaphor, idiom, or simile
While doing research for a thesis paper about how human migration and population distribution can greatly alter or destroy the natural landscape, you come acros
What was most surprising about the outbreak of the Chinese Civil War?
When an object moves in a circle, ___ acts to accelerate the object toward the center of that circle
3. What is the range of the function: {(1, 3); (3, 5); (5, 7); (7, 9)}? (Points : 4) {1, 3, 5, 7} {1, 3, 5, 7, 9} {1, 9} {3, 5, 7, 9
what happens if i soak a slice of apple in milk for 1 week and left in the refrigerator and if i soak a slice in gatorade?
An object with a lot of mass has ____________. A. no inertia B. a little inertia C. a lot of inertia D. inertia is not related to mass