nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Discuss an example of evidence astronomers have learned about the universe using gamma rays, x-rays, and/or UV rays mounted on satellites. What impact has this
Your healthy 63-year-old neighbor is about to retire and comes to you for advice. From talking with her, you find out she was planning on taking all the money
How many blue circles are equivalent to the orange square? Explain how you know.​
Which statement is true? Every magnesium (Mg) atom has atomic number of 12. Every magnesium (Mg) atom has a mass number of 24. this is science but i just put ph
what is 4613203.125 rounded as a whole number​
Write the difference and simplest form (5n-3)-(-2n+7) 100 points
At the end of the harvest season, Omar wonders if it is time to cover the garden with a tarp. He understands that as the temperature decreases, moisture in the
I need help with my Spanish homework. Please help me
I need help with my homework this is hard pls help thx! z=m-x solve for x
Solve -2p + 10p = 7p for p.