briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

How did Niccolo Machiavelli’s book The Prince set him apart from other writers of the Renaissance?
write in decimal form fourteen and eighty-Four hundredths
example of onomatopoeia in the seven ages of man
Choose the more precise measurement in the pair.  A .) 6.7 mi or  B.) 6 mi
What's the other word stubborn; inflexible
a subway train starts from rest at a station and accelerates uniformly at 1.8m/s^2 for 15 sec. then it runs at a constant speed for the next 35 sec. before dece
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
What's the word for looking down on others; proud and scornful
What's the other word a weak or lifeless feeling
Molecular scientists can read the DNA code and compare the DNA of different organisms. This concept is used in molecular clocks to determine which of the follow