jw91684 jw91684
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 03-03-2022

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95

Answer Link

Otras preguntas

Unlike animal-like protists, many fungus-like protists are? HELP ASAP
e 7A Which describes the role of carbon dioxide in photosynthesis? It is a reactant, so it is released by the plant. It is a product, so it is released by the p
Why did the united states seize pacific island during world war II
i neeeeeed help and i only have a little bit of time so hurry pleaseee
This question is based on the following graph. The graph represents the results of a survey in which 400 people were asked to identify the TV channel on which t
How did the Sugar Act affect Georgia’s economy? It caused sugar prices to fall. It caused sugar prices to rise. It resulted in a ban on sugar in Georgia. It bro
Rules about word order in sentences are part of a language’s A. norms. B. family. C. symbols. D. grammar.
VERY EASY PLEASE HELP 10 POINTS
describe what would happen to both air temperature and soil temperature if cold weather were to pass through the area?
Can someone check my answer plz