coffeeandsugar222
coffeeandsugar222 coffeeandsugar222
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

help w this pls ! !!!!!

help w this pls class=

Respuesta :

ezabellagandeaga18 ezabellagandeaga18
  • 05-03-2022

Answer:

the answer is 5.9

Step-by-step explanation:

its easy sike i mean im sorry

Answer Link

Otras preguntas

Lea buys 6 model cars that each cost $15.She also buys 4 bottles of paint that each cost $11.How many does lea spend on model cars and paint?
Sarah's craft project uses pieces of yarn that are 1/8 yard long she has a piece of yarn that is 3 yards long how many 1/8 yard pieces can she cut and still hav
Cuneiform is a. a Sumerian form of writing b. a Persian invention c. a Lydian invention d. an Egyptian form of writing
Gasoline costs $2.79 per gallon Is the number of gallons proportional to the total cost
Express 14 100 000 in scientific notation
A recipe that makes 6 servings calls for 1/2 cup of butter. Nancy modifies the recipe so that it can serve 8 How many cups of butter does Nancy need?
For her cellular phone service, Vera pays 32 a month + 0.75 for each minute over the allowed minutes in her plan Vera received a bill for 47 last month for how
A large truck loaded with scrap Stella weights 14 metric tons and is traveling north on the interstate heading for Chicago. It has been averaging 48km/h for th
As the percent of iron in an igneous rock increases its density will__________?
The nutrition facts label on a container of dry roasted cashews indicates there are 161 calories in 28 grams. You eat 9 cashews totaling 12 grams.