kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Help plsssssssssssssssssss
Click one of the arrows to see how Viviana's cholesterol levels change if she changes her intake of a particular type of fat for a period of two months. Notice
What is 3x + 15 <_30
pls answer 20 pt reward!!!!
PLEASE HELP. (Find the area of park)
for a different football match, 297 tickets were sold for £9.50 each. 399 tickets were sold for £19.50 each. work our an estimate for the total amount of money
I need ans asap!!Find the sum of all sides of the following rectangle ​
Q9. The solution of the form (b, - b) always satisfy the equation: a.x=-b c.y=x b.y = -a d.x+y=0​
define electric circuits. what are the essential components required to make an electric circuit?
what is structure of the atom and charge of relative mass